Bağlı Şirket & İştirakler

ATAKÖY GALLERİA AVM

Ataköy Turizm Tesisleri ve Tic. A.Ş.

Galleria’nın içerisinde bulunduğu total alan 120.000 m2 olup, bu alanın 84.000 m2’si Galleria’nın kapalı alanı ve 55.000 m2’si Galleria’nın kiralanabilir alanıdır. Rakamlar değerlendirildiğinde, Galleria oldukça geniş bir alanda konumlanmış olup, ziyaretçilerine keyifli alanlar sunmaktadır. Galleria’nın en önemli avantajlarından biri ise, Sheraton İstanbul Ataköy Otel, Ataköy Marina Park ve Türkiye’nin ilk marinası ile komşu konumda yer almaktadır.

SHERATON İSTANBUL ATAKÖY HOTEL

Ataköy Otelcilik A.Ş.

Starwood oteller zincirinin bir halkası olan Sheraton İstanbul Ataköy Hotel, 2009’dan bu yana, 285 odası, 2 büyük balo salonu ve 7 toplantı salonu ile hizmet vermektedir. Ataköy Otelcilik A.Ş. beş yıldızlı Sheraton Istanbul Ataköy Hotel, Ataköy Marina Hotel ve Marina Park Residences’ı bünyesinde bulunduran bir işletmedir.


ATAKÖY MARİNA

Ataköy Marina ve Yat İşletmeleri A.Ş.

Ataköy Marina, The Yacht Harbour Association Ltd. tarafından ‘Beş Altın Çıpa’ ile ödüllendirlimiş Türkiye’deki ilk marina olma özelliğine sahiptir.
1989 yılından itibaren bu ödülü taşımaktadır.
Ataköy Marina, İstanbul Boğazı’nın güney çıkışında yer alan ve birbirinden farklı iki eski kültüre sahip olan Asya ile Avrupa kıtalarının birleştiği gizemli ve modern İstanbul’a açılan bir kapıdır.

 

ATAKÖY YÖNETİM HİZMETLERİ A.Ş.

Ataköy Yönetim Hizmetleri A.Ş. DATİ Yatırım Holding ve iştiraklerinin iş sağlığı ve güvenliği, teknik, temizlik, güvenlik ve bahçe peyzaj işlerini yöneten, kar amacı gütmeyen bir yönetim şirketidir.


RİZE İNŞAAT YATIRIMLARI SAN. VE TİC. A.Ş.

RİZE İNŞAAT YATIRIMLARI SAN. VE TİC. A.Ş.'nin hikayesi, 1-3 Eylül 2004 tarihinde gerçekleştirilen Suyun Berekete Dönüştüğü Kent Rize adlı arama konferansıyla başlamıştır. 8 Ocak 2005 tarihinde organize edilen "Özlenen ve Gelişen Kente Yatırım" karar konferansında alınan kararlar ışığında 4 Ekim 2010 tarihinde Rize’de kurulmuştur.